hlavná stránka
• Biografia

Angelina celým meno Angelina Jolie Voight sa narodila 4.júna 1975 v Los Angeles v Kalifornii v znamení Blížencov. Narodila sa slávnym rodičom Jonovi Voightovi a Marcheline Bertrand. Jej rodičia sa rozviedli, keď mala Angelina iba jeden rok. Ako malá chcela pracovať v pohrebníctve. V jedenástich začala chodiť v čiernom a v trinástich mala už pár tetovaní. Ako dieťa z hereckej rodiny začala v 11 rokoch študovať Lee Stratsberg Theater Institut. Keď mala 16 rokov, tak začala pracovať ako modelka v Londýne, Los Angeles a New Yorku. Účinkovala tiež v klipoch známych spevákov Meat Loafa, Lenny Kravitza, Lemmonhead a Rolling Stones. Zanedlho ukončila školu a začala pracovať v skupine UCLA School of Cinema. Tu natočila svoj prvý študentský film, ktorý režíroval jej brat Jamese Haven Voight.

Svoju prvú veľkú rolu dostala v 17 rokoch vo filme Cyborg 2: Glass Shadow (1993). Od tejto doby prestala používať meno svojho otca. Svojo otca má rada, ale chcela sa presláviť za svoj vlastní výkon. V roku 1995 hrala v kybernetickom thrilleri o počítačových pirátoch - Hackers ( Nebezpečná sieť ). Pri natáčaní filmu sa zoznámila s Johnym Lee Millerom. Krátko po natáčaní sa vzali. Láska im moc dlho nevydržala - za dva roky sa rozviedli. Zlomový okamžik v jej hereckej kariére nastal v roku 1997, kedy vyhrala Zlatý Glóbus a bola nominovaná na cenu Emmy za rolu vo filme George Wallace. Táto rola ju vyniesla do sveta hviezd. Potom nasledovala rola v televíznej dráme Gia.

Angelina Jolie
Angelina Jolie

V biografii hrá kontroverznú modelku Giu Carangi, ktorá zomrela na AIDS. Po rozvode s Johnym začala chodiť s o 15 rokov starším hercom Timothym Huttonem, s ktorým hrala vo filme Playing God (Ruky od krvi). V tomto filme hrala s hviezdou seriálu Akty X - Davidom Duchovným. Za necelý rok sa s Timothym rozišla. Potom nasledoval film Pushing Tin (Bláznivá runway) o dvoch leteckých dispečeroch, ktorí medzi sebou súperia o to, kto je lepší. Za rolu vo filme Girl, Interrupted (Narušenie) získala Oskara a tretí Zlatý Glóbus. Medzi ďalšie filmy, ktoré natočila patria : thriller The Bone Collector (Zberateľ kostí) s Denzelom Washingtonom, v ktorom hrala policajtku, Foxfire, Hell's Kitchen N.Y.C (Zločin a trest v New Yorku City), Playing by Heart (Podoby lásky) a Gone in Sixty Seconds (60 sekúnd).


iq test

Angelina sa zaoberá vedou o smrti a má rada nože a dýky. Na tele má celkom sedem tetovaní - Japonský znak smrti, dve čierne indiánske symboly, veľký čierny kríž, draka na pravej paži. Časopis People zaradil Angelinu medzi 50 najkrásnejších ľudí sveta. Magazín Café ju vyhlásil za najerotickejšiu ženu sveta.

Na záver adresa Angeliny Jolie.

Angelina Jolie
5757 Wilshire Blvd.
Los Angeles, CA 90036
USA


Hlavná stránka

Filmografia
Povedala o sebe
Fotogaléria
Download
Wallpapers
Ocenenia
Linky
Kniha návštev

Napíšte nám
Webmaster